اختصاص-۲-هکتار-زمین-از-سوی-شهرداری-جهت-ساماندهی-اطراف-حرم-زینب-صغری-س به گزارش ایمنا، مدیر منطقه ۱۴ شهر اصفهان از طرح ساماندهی اطراف حرم زینب صغری(س) سخن گفت و اظهار داشت: در سال ۹۲ تفاهم نامه ای بین شهرداری و اوقاف به...
بهبود-شرایط-اطراف-حرم-مطهر-حضرت-زینب-صغرا-س-در-دستور-كار-قرار-گرفته-است             به گزارش ايمنا ،یكی از مسائل مهم این منطقه، طرح توسعه اطراف حرم حضرت زینب صغری (س) می باشد كه نزدیك...
زينبيه-به-قطب-فرهنگي-،-اقتصادي-و-مذهبي-تبديل-مي-شود قدمت حرم مطهر زينب صغری (س) به بيش از هزار و سيصد سال پبش بر می گردد صحن اين حرم مطهر، در زميني به مساحت ۸۸۰۳ متر مربع به شکل مربع متشکل از حياط و باغ...

زينبيه به قطب فرهنگي ، اقتصادي و مذهبي تبديل مي شود

حرم مطهر,طرح توسعه حرم رینب صغری (س),مدير منطقه ۱۴ اصفهان,اوقاف,

قدمت حرم مطهر زينب صغری (س) به بيش از هزار و سيصد سال پبش بر می گردد صحن اين حرم مطهر، در زميني به مساحت ۸۸۰۳ متر مربع به شکل مربع متشکل از حياط و باغ به مساحت ۴۰۴۰ متر مربع و بناي حرم و رواق ها در وسط صحن قرار گرفته است. ساماندهي اطراف حرم مطهر از ۸ سال پيش به دليل وجود آشفتگي هايي در دستور كار شهرداري قرار گرفته و با آزادسازي ريزدانه هايي پيرامون آن به مساحت ۲ هزار متر مربع فاز اول اين طرح را با مشاركت اوقاف کشور  به عنوان متولي حرم مطهر آغاز كرده و پيش بيني مي شود اين طرح در ۵ فاز اجرايي شود. در فاز اول اين طرح ۴ هكتار از حرم زينبيه و ۱۰ هكتار از اطراف آن ساماندهي شده است.
شهردار اصفهان درباره طرح توسعه حرم زینبیه مي گويد: یكی از مسائل مهم منطقه گسترش اطراف حرم زینبیه است كه نزدیك به ۳۰ هكتار از زمین های اطراف حرم را شامل می شود كه ۴ هكتار آن صرفا در ارتباط با خود حرم است و گسترش بعدی ۱۴ هكتار است.
وي با اشاره به اين كه نزدیك به ۵۲۶ منزل در این محدوده ۱۴ هكتاری وجود دارد كه باید آزادسازی آن انجام شود كه اكثر آن ها بافت فرسوده و ریزدانه است تصريح مي كند:این ۱۴ هكتار در مرحله بعدی به ۳۰ هكتار افزایش خواهد یافت.
شهردار اصفهان با تاکید بر این که ساماندهی اطراف حرم مطهر با همکاری شهرداری و اوقاف اجرا می شود، اظهار داشت: به منظور رفاه حال زائران نوسازی و بهسازی حرم مطهر در دستور کار قرار گرفته است.
وي افزود مي كند: باتوجه به اینكه اكثر این منازل ریزدانه است طرحی در دست مطالعه داریم تا بتوانیم در قبال این خانه ها مجتمعی را در خود منطقه احداث و به صورت كلید به كلید و تهاتری به مالكان این محدوده واگذار كنیم تا شهروندان دچار مشكل نشوند كه این مهم در حال بررسی است.
معاون مالي و اداري شهرداري اصفهان در خصوص طرح توسعه و ساماندهي حرم مطهر مي گويد: این طرح به منظور بهبود شرایط اطراف حرم مطهر در دستور کار قرار گرفته که این کار باعث ایجاد تحولی در این محدوده خواهد شد.
مدير منطقه ۱۴ اصفهان با ذکر اين كه براي ساماندهی اطراف حرم مطهر در سال ۹۲ تفاهم نامه ای بین شهرداری و اوقاف به عنوان متولی حرم  منعقد شد  ادامه مي دهد: اميد است با مشاركت اين دو دستگاه طرح ساماندهی اطراف حرم مطهر انجام و این محدوده به قطب فرهنگی، اقتصادی و مذهبی تبدیل شود.
حسين كارگر با اشاره به اين كه طرح ساماندهی اطراف حرم زینبیه به صورت فازبندی انجام مي شود مي افزايد: فاز اول آن که طرح توسعه حرم می باشد در سال جاری آغاز شده با آزادسازي ۲ هزار متر مربع از ريزدانه هاي اطراف حرم از سوي شهرداري آغاز شده است.
وي اجراي طرح توسعه حرم رینب صغری (س) را به منظور ساماندهي اطراف اين حرم مطهر مي داند و مي گويد: پيش مي شود اين طرح در ۵ فاز اجرايي شود كه منجر به رفع آشفتگي و بساری از مشکلات اطراف اين حرم و ايجاد تحول بزرگ در اين منطقه مي شود.

اختصاص ۲ هکتار زمین از سوی شهرداری جهت ساماندهی اطراف حرم زینب صغری(س)

منطقه ۱۴ شهر اصفهان, حرم زینب صغری(س), زینبیه, ;کارگر, طرح توسعه

به گزارش ایمنا، مدیر منطقه ۱۴ شهر اصفهان از طرح ساماندهی اطراف حرم زینب صغری(س) سخن گفت و اظهار داشت: در سال ۹۲ تفاهم نامه ای بین شهرداری و اوقاف به عنوان متولی حرم مطهر منعقد شد تا با همکاری شهرداری طرح ساماندهی اطراف حرم مطهر انجام شده و این محدوده به قطب فرهنگی، اقتصادی و مذهبی تبدیل شود. 

کارگر افزود: قرار است طرح ساماندهی اطراف حرم مطهر به صورت فاز به فاز انجام شود که فاز اول آن که طرح توسعه حرم می باشد در سال جاری آغاز شده که شهرداری ۲ هکتار زمین از زمین های موجود در اطراف حرم مطهر که متعلق به شهرداری بود را برای طرح ساماندهی اطراف حرم مطهر اختصاص داده است.

بهبود شرایط اطراف حرم مطهر حضرت زینب صغری (س) در دستور كار قرار گرفته است

زینبیه,حرم مطحر,توسعه زینبیه,مهرداد کیهانفر

 

 

 

 

 

 

به گزارش ايمنا ،یكی از مسائل مهم این منطقه، طرح توسعه اطراف حرم حضرت زینب صغری (س) می باشد كه نزدیك به ۳۰ هكتار از زمین های اطراف حرم را دربر می شود كه ۴ هكتار آن تنها در ارتباط با خود حرم است و گسترش بعدی ۱۴ هكتار می باشد كه نزدیك به ۵۲۶ منزل در این محدوده ۱۴ هكتاری قرار دارد كه باید آزادسازی های لازم انجام شودكه اكثر آن ها مربوط بافت فرسوده است.

سيد مرتضي حسام نژاد با حضور در منطقه 14 به همراه کارگر شهردار منطقه و ضمن بازديد از طرح توسعه حرم حضرت زينب صغری (س) با توضحیات مهرداد کیهانفر مدیر طرح توسعه در جريان اجراي اين پروژه و اقدامات آن قرار گرفت و آمادگي شهرداري براي همكاري در اجراي اين طرح را اعلام نمود.
وي اذعان داشت: اين طرح به منظور بهبود شرایط اطراف حرم مطهر در دستور كار قرار گرفته كه اين اقدام باعث ايجاد تحولي در اين محدوده خواهد شد.